Ayyıldız Tim hacker grubu, bazı Avrupa ülkelerine imha amaçlı siber saldırı düzenleyeceğini duyurdu Ayyıldız Tim hacker grubu, Anonymouse grubunun dün bazı sitelere yaptığı saldırı girişimine karşılık, önümüzdeki hafta özellikle İspanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerine imha amaçlı siber saldırı düzenleyeceğini duyurdu. 


İnternette son günlerde başlayan siber savaş tüm hızıyla devam ediyor. Türk hackerlar, Türkiye’de bulunan bazı resmi kurumların internet sitesine düzenlenen siber saldırılara karşılık vermek amacıyla hazırlık yaptıklarını duyurdu. Edinilen bilgilere göre, Anymouse grubunun İspanya ve bazı Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye saldırı yaptıklarını tespit eden Ayyıldız Tim üyeleri, büyük bir imha saldırısı hazırlık yaptıklarını duyurdu. Öğrenildiğine göre hedefte İspanya ve Avrupa ülkelerindeki devlet, bankacılık sektörü ve özel şirketlerin internet siteleri var.
Türk hackerlar, yapacakları saldırının dün Türkiye’deki sitelere yapılan kısa süreli bloke etme amaçlı olmayacağını, imha amaçlı saldırılara hazırlandıklarını ileri sürüyor. Türk hackerlar, saldırıların özellikle İspanya üzerinde yoğunlaşacağını, bunun nedeninin Türkiye’ye yapılan saldırıların genellikle İspanya kökenli bilgisayarlardan gerçekleşmiş olduğunu belirtiyor.

Sözkonusu organizasyonunun üyeleri önümüzdeki hafta gerçekleştirmeyi planladıkları saldırının Danimarka saldırısını bile geçecek boyutta olacağını ileri sürüyor.
İspanya ve bazı Avrupa ülkelerine yapılacak siber saldırıya Ayyıldız Tim’e bağlı tüm hackerların aynı anda katılım göstereceği belirtilirken, yapılan açıklamada "Emekli olan arkadaşlarımız da bu operasyona katılacaklardır"ifadeleri kullanıldı. Ayyıldız Tim tarafından yapılan açıklamada, "Kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni küçümseyemez. Yapılan hiç bir saldırı cevapsız kalmayacaktır" denildi. Ayyıldız Tim üyelerinin, siber saldırı için eski üyelerinin tamamını da göreve çağırdığı belirtildi.
gazetevatan.com

Timle ilgili başka bir haber

Kendilerini “Siber Ordu Ayyıldız Tim” Olarak Adlandıran Hacker Grubu Amerika’ya Karşı Sanal Savaş Başlattı.

Christian Action Network (CAN – Hıristiyan Eylem Şebekesi) adlı kuruluşun DVD olarak piyasaya süreceği 45 dakikalık “Kurban Olan Yaşayanlar – Sıfır Noktası Mega Camisi’nin Anlatılmamış Öyküsü” adlı belgesel film için hazırlanan afiş ve kapaklarda İkiz Kuleler’in enkazı yakınında göndere çekilmiş bir Türk Bayrağı koyması tepkilere neden oldu.
Son olarak kendilerini “Siber Ordu Ayyıldız Tim” olarak adlandıran hacker grubu Amerika’ya karşı sanal savaş başlattı.
Bugüne kadar Avrupa dahil bir çok ülkeye siber savaş ilan ederek Avrupa istihbaratlarının peşine düştüğü Ayyıldız Tim ABD uzantılı sitelere toplu saldırı başlattı. Ayrıca Tim elinde bulunan 1300 bin kişilik http://www.facebook.com/Yasatilan adlı facebook gurubundan da toplu olarak Amerikalı yetkililere e-mail göndermeye başladı. www.ayyildiz.org dan yapılan açıklamada siber saldırının bugün itibari ile başladığını, 28 Ekim 2010 Perşembe günü ise başta cia ,pentagon ,beyaz saray sitelerine saldırı yapılacağını bildirdi. Ayyıldız Tim daha öncede Amerikan savunma bakanlığı Pentagonun sitesini 12 saat boyunca kapalı tutmuştu.
Hacklenen sitelere ise İngilizce ve Türkçe olarak alttaki mesaj bırakılıyor.
AYYILDIZ TİM SİBER ORDU
Siz Amerika, Türk milletinin sabrını zorlamakla yanlış bir yoldasınız! Geçmişi ne çabuk unuttunuz? Güney Korede perişan olan tümeninizi yok olmaktan kurtaran Türklere saygısızlık yapmakta sınır tanımıyorsunuz.
Yine Irak’ta Afganistan’da 3-5 çapulcu teröristle bile baş edemiyorsunuz. Türkiye’den destek bekliyorsunuz.Türk dostluğu yerine Ermenilerin yalanlarına da uşaklık ediyorsunuz !
Hıristiyan Eylem Şebekesi denen şerefsizlerin Türkleri aşağılamasına göz yumuyorsunuz. Hâlbuki İkiz Kulelerin yıkılmasına en çok bizler ve gercek Müslümanlar üzüldü. Masum insanların öldürülmesine ilk olarak biz karşı geliriz.Dünyayı şefkatle yöneten Osmanlı İmparatorluğunu ne çabuk unuttunuz ?Osmanlının Torunları olan Biz Türklerin daha fazla üstüne gelirseniz, Kafkaslarda ve Orta Doğuda, Vietnam da olduğu gibi yalnız kalır ve perişan oluverirsiniz !
Kırdığınız kırkı geçti. Artık şapkanızı önünüze alıp düşünün.
Ayyıldız Tim olarak, Bize yapılan bu aşağılamayı durdurmazsanız. O saçma sapan dvd yi yayınlarsanız, İnternet üzerinden size yapacağımız sanal savaşa hazır olun. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır!
AYYILDIZ TİM CYBER ARMY
Amerika you are in wrong way because you cause Turkish people to lose their patience against you. How you easily forgot the history. You behave in a disrespectfully way to Turks who helped you in South Korea so as to save you against demolishing in the war.
You can’t stop 3-5 terrorists’actions’ in Irak, in Afghanistan. You expect Turkey to help you for this situation. You help Armenia for her lies rather than to prefer improving your friendship with Turkey.
You don’t do anything about Cristian Action Network not to insult Turks but destroying twin towers by terrorist affected us deeply and made us sad and real muslims mostly. We don’t approve innocent people’s dead at all. How you easily forgot that Otoman Empire who reigned the world with patience. İf you provoke us more , we, as grandsons of Otoman Empire, let you become lonely in Caucauses, Middle East, as you were in Vietnam.
You forced all your limits. So it’s time think about what you did and what you should do…
If you don’t stop this insolence against us and if you publish that dvd, you must be ready for us to begin cyber war against you.
http://ayyildiz.org/ayyildiztim/